| Proizvođač | Lenovo |
| Garancija | 3 godine |
| Procesor (CPU) | Intel Core i7, Intel® Core™ Ultra 7 Processor 255H / 16 Cores / 16 Threads / 2.0 GHz Base Freq. / 5.1 GHz Turbo Freq. / 24MB Cache |
| Memorija (RAM) | 32GB, DDR5 (5600 MHz) |
| TIP memorije | DDR5 (5600 MHz) |
| Ekran (Display) | 16.1” / WUXGA / IPS / AG / 60Hz |
| Operativni Sistem | FreeDOS |
| Pohrana podataka (Storage) | 1TB SSD |
| Grafička karta (GPU) | Intel HD |
Lenovo ThinkBook 16 G8 21SK0088SC 16″” WUXGA IPS AG Intel Core Ultra 7 255H(Ai) 32GB DDR5 1TB SSD 4.0 Nvme ALU/Backlit Kbd./Siva/3Y
Camera FHD 1080p + IR Hybrid with Privacy Shutter
WLAN + Bluetooth
Wi-Fi® 6E, 802.11ax 2×2 + BT5.3
WWAN WWAN Not Supported
Ethernet 100/1000M (RJ-45)
Standard Ports
1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1)
1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), Always On
1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 1.4
1x USB-C® (Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps), with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 2.1
1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
1x Ethernet (RJ-45)
1x SD card reader


Johnnie Walker Red Label 40% 0.7L
Guma G285/70R17 116/113S GRABBER AT3 GENERAL TIRE
Guma G225/50R17 98Y XL FR PREMIUMCONTACT 7 CONTINENTAL 














Recenzije
Nema recenzija.