| Proizvođač | Lenovo |
| Garancija | 2 godine |
| Procesor (CPU) | AMD Ryzen 7000 Serija, AMD Ryzen™ 3 7320U Processor / 4 Cores / 8 Threads / 2.4GHz Base Freq. / 4.1GHz Turbo Freq. / 4MB Cache |
| Memorija (RAM) | 16GB, LPDDR5 (5500MHz) |
| TIP memorije | DDR5 |
| Ekran (Display) | 15.6” / FullHD / IPS / AG / 60Hz |
| Operativni Sistem | FreeDOS |
| Pohrana podataka (Storage) | 512GB SSD |
| Grafička karta (GPU) | AMD Radeon |
Lenovo IdeaPad 1 15AMN7 82VG00R4SC 15,6″ FHD IPS AG AMD Ryzen 3 7320U 16GB/512GB SSD/Radeon 610M Integr Graphics/2god/siva
Camera HD 720p with Privacy Shutter
WLAN + Bluetooth Wi-Fi® 6, 802.11ax 2×2 + BT5.2
WWAN WWAN Not Supported
Ethernet No Onboard Ethernet
1x USB 2.0
1x USB 3.2 Gen 1
1x USB-C® 3.2 Gen 1 (support data transfer only)
1x HDMI® 1.4b
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
1x Card reader
1x Round tip power connector











Recenzije
Nema recenzija.