| Proizvođač | Lenovo |
| Garancija | 3 godine |
| Procesor (CPU) | Intel® Core™ 7 240H / 10 Cores / 16 Threads / 4.0 GHz Base Freq. / 5.2 GHz Turbo Freq. / 24MB Cache |
| Memorija (RAM) | 16GB, DDR5 (5600 MHz) |
| TIP memorije | DDR5 (5600 MHz) |
| Ekran (Display) | 16” / WUXGA / IPS / AG / 60 Hz |
| Operativni Sistem | FreeDOS |
| Pohrana podataka (Storage) | 1TB SSD |
| Grafička karta (GPU) | Intel HD |
Lenovo ThinkBook 16 G9 IRL 21US005QRI 16″” WUXGA IPS AG 400nits 60Hz/Intel Core 7 240H 16GB/1TB SSD/Backlit kbd./3y/Alu/Arctic Grey
Max Storage Support
Up to two drives, 2x M.2 SSD
• M.2 2242 SSD up to 2TB
• M.2 2280 SSD up to 2TB
Camera FHD 1080p + IR Hybrid with Privacy Shutter
WLAN + Bluetooth Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2 + BT5.4
WWAN WWAN Not Supported
Ethernet
100/1000M (RJ-45)
Standard Ports
1x USB-A (USB 5Gbps), Always On
1x USB-A (USB 5Gbps)
1x USB-C® (USB 10Gbps), with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 1.4
1x Thunderbolt™ 4, with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 1.4
1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
1x Ethernet (RJ-45)
1x SD card reader


Guma G195/50R15 82V SPEED LIFE-3 SEMPERIT EVc 
















Recenzije
Nema recenzija.